Program prireditve

Nedelja, 30. september 2018

  TITOV TRG, PREŠERNOV TRG, TAVERNA, STANIČEV IN GORTANOV TRG  
9:00 - 19:00 Okušanje in prodaja sladkih izdelkov  
     
  TITOV TRG  
9:00–19:00 Pripravi si svojo istrsko sladico z Golidarcami Titov trg
9:00–12:00 Brezplačno merjenje sladkorja v krvi (ZD Koper, Specialistična ambulanta za diabetike) Titov trg
10:00 Kuharski šov: Tomaž Bevčič iz Restavracije Rizibizi Titov trg
11:00 Otroške delavnice z Večgeneracijskim centrom Morje Koper Titov trg
11:00–17:00 Helen Doro English varstvo otrok (od 5. do 10. leta starosti, največ 2 uri) Titov trg
12:00 Kuharski  šov: David Bais Titov trg
14:00 Kuharski šov: Kavarna Triglav Titov trg
16:00 Kuharski šov: Sara Rutar (zmagovalka MasterChef Slovenija 2017) - Sladice v lončku s karakterjem Titov trg
16:00 Otroške delavnice z Vivarij Bioexo Koper: Čebele, čebelarstvo in čebelji proizvodi Mala Loža
17:00 Otroške delavnice z Večgeneracijskim centrom Morje Koper Titov trg
     
  PREŠERNOV TRG  
9:00–19:00 Razstava starih predmetov za pripravo in peko sladic Antikvariat Libris
9:00–19:00 Podari nepozabno doživetje s SelectBox paketi! Prešernov trg
10:00 Otroške delavnice z Društvom prijateljev mladine Koper Prešernov trg
11:00 Veganska delavnica s Slovenskim veganskim društvom: Veganske Bounty rezine  Prešernov trg
13:00 Kuharski šov: Ekološka kmetija Morgan Prešernov trg
15:00 Cocktail šov by Cocktail Bar Leon Prešernov trg
16:00 Šavrinke in Šavrini na Sladki Istri Prešernov trg
     
  GORTANOV IN STANIČEV TRG  
10:00–13:00 Otroške delavnice: Morje Happy Kids Gortanov in Staničev trg
10:00 Kuharska delavnica: Avokado Catering Gortanov in Staničev trg
12:00 Plesna animacija s Soy Cubano Gortanov in Staničev trg
13:00 Kuharska delavnica: Zavajon, TŠKD sv. Miklavž Graščišče Gortanov in Staničev trg
15:00–18:00 Otroške delavnice: Morje Happy Kids Gortanov in Staničev trg
16:00 Plesna animacija s Soy Cubano Gortanov in Staničev trg
17:00 Kuharski šov: Gorazd Potočnik: Zelenjavne sladice Gortanov in Staničev trg
     
  TAVERNA  
9:00–19:00 Blaž Habjan: Izdelava sladkih figuric v Deželi čokolade Taverna
     
  TRG PRI UPRAVI ZA POMORSTVO  
10:00 Degustacija oljčnega olja v sladicah: ZRS Koper, Inštitut za oljkarstvo Šotor
12:00 Vinska degustacija: Vinakoper Šotor
14:00 Vinska degustacija: Vinoteka Brda: 5 odtenkov rebule  Šotor
16:00 Degustacija gina: GinBrin Šotor
18:00 Vinska degustacija: Kmetija Mahnič Šotor
     
  DRUGE LOKACIJE  
13:00 Šavrinke in Šavrini na Sladki Istri Mandrač
     
  KIDRIČEVA ULICA  
10:00–19:00 SoundResearch - Izražanje skozi zvok (vodi Gaber Radojevič) Kidričeva ulica

Sobota, 29. september 2018

  TITOV TRG, PREŠERNOV TRG, TAVERNA, STANIČEV IN GORTANOV TRG  
9:00–19:00 Okušanje in prodaja sladkih izdelkov  
     
  TITOV TRG  
9:00–19:00 Pripravi si svojo istrsko sladico z Golidarcami Titov trg
9:00–12:00 Brezplačno merjenje sladkorja v krvi (ZD Koper, Specialistična ambulanta za diabetike) Titov trg
10:00 Kuharski šov: Kavarna Triglav Titov trg
11:00 Glasbeni program Radia Koper: Klapa Semikanta' TItov trg
11:00 Otroške delavnice z Večgeneracijskim centrom Morje Koper Titov trg
11:00–17:00 Helen Doron English varstvo otrok (od 5. do 10. leta starosti, največ 2 uri) Titov trg
12:00 Kuharski šov: David Bais Titov trg
13:00 Šavrinke in Šavrini na Sladki Istri Titov trg
14:00 10 tort ob 10. obletnici Sladke Istre 2018 v sodelovanju s Kavarno Triglav Titov trg
16:00 Otroške delavnice z Vivarij Bioexo Koper: Čebele čebelarstvo in čebelji proizvodi Mala Loža
17:00 Glasbeni program Radia Koper: Moya in Yan Baray Titov trg
17:00 Otroške delavnice z Večgeneracijskim centrom Morje Koper Titov trg
18:00 Kuharski šov: Sladka jesen na Belvederju, Restavracija Belvedere Titov trg
     
  PREŠERNOV TRG  
9:00–19:00 Razstava starih predmetov za pripravo in peko sladic Antikvariat Libris
9:00–19:00 Podari nepozabno doživetje s SelectBox paketi! Prešernov trg
10:00–12:00 Otroške sladke urice z Društvom prijateljev mladine Koper Prešernov trg
11:00 Kuharski šov: Jaka Mankoč (zmagovalec MasterChef Slovenija 2018) Prešernov trg
14:00 Kuharski šov: Gorazd Potočnik - Divje sladice (sladice, ki presenečajo s svojim okusom kot teksturo) Prešernov trg
17:00 Kuharski šov: Sara Rutar (zmagovalka MasterChef Slovenija 2017) - Sladice v lončku, delavnica za otroke Prešernov trg
18:30 Razglasitev rezultatov in podelitev nagrad 10. Slikarskega ex tempore Sladka Istra Prešernov trg
     
  GORTANOV IN STANIČEV TRG  
10:00 Slaščičarska delavnica LaGanache: Čokoladni souffle, Naser Gashi Gortanov in Staničev trg
10:00–13:00 Otroške delavnice: Morje Happy Kids Gortanov in Staničev trg
11:00 Helen Doron: otroška predstava v angleškem jeziku Gortanov in Staničev trg
13:00 Kuharski šov: Darko Klemen (zmagovalec MasterChef Slovenija 2016) Gortanov in Staničev trg
15:00 Helen Doron: otroška predstava v angleškem jeziku Gortanov in Staničev trg
15:00–18:00 Otroške delavnice: Morje Happy Kids Gortanov in Staničev trg
16:00 Šavrinke in Šavrini na Sladki Istri Gortanov in Staničev trg
17:00 Kuharski šov: Restavracija Admiral Gortanov in Staničev trg
     
  TAVERNA  
9:00–19:00 Blaž Habjan: Izdelava sladkih figuric v Deželi čokolade Taverna
     
  TRG PRI UPRAVI ZA POMORSTVO  
10:00–19:00 WineBar Mandrač
10:00 Vodena degustacija oljčnega olja in sladic: Oljčno olje Morgan Šotor
12:00 Vinska degustacija: Vinakoper Šotor
14:00 Vinska degustacija: Ekološka kmetija Plahuta Šotor
16:00 Vinska degustacija: Ekološko Posestvo Vina Montis & Eko Laura Šotor
18:00 Vinska degustacija: Vinarstvo Kaloh Šotor
     
  DRUGE LOKACIJE  
8:00–17:00 10. slikarski Ex-tempore in odprti atelje Sladka Istra 2018 Pristaniška ulica

Petek, 28. september 2018

  TITOV TRG, PREŠERNOV TRG, TAVERNA, STANIČEV IN GORTANOV TRG  
9:00 - 19:00 Okušanje in prodaja sladkih izdelkov  
     
  TITOV TRG  
12:00 Kuharski program TV Koper - Capodistria: Emilija Pavlič Titov trg  
13:00 Kuharski program TV Koper - Capodistria: Darko Marsič in Branko Vrabec Titov trg  
14:30 Kuharski  šov: Žigante tartufi Titov trg
15:00–18:00 Bezplačno merjenje sladkorja v krvi (ZD Koper, Specialistična ambulanta za diabetike) Titov trg
16:00 Kuharski program TV Koper - Capodistria: Matej Vodan in Matej Sukič Titov trg
16:00 Otroške delavnice z Vivarij Bioexo Koper: Čebele, čebelarstvo in čebelji proizvodi Mala Loža
17:00 Otroške delavnice z Večgeneracijskim centrom Morje Koper Titov trg
18:00 Kuharski šov: David Bais in Jaka Mankoč (zmagovalec MasterChef Slovenija 2018) Titov trg
     
  PREŠERNOV TRG  
9:00–19:00 Razstava starih predmetov za pripravo in peko sladic Antikvariat Libris
9:00–19:00 Podari nepozabno doživetje s SelectBox paketi! Prešernov trg:
14:00 Kuharski šov: Darko Klemen (zmagovalec MasterChef Slovenija 2016) - delavnica za otroke Prešernov trg
15:30 Šavrinke in Šavrini na Sladki Istri Prešernov trg
16:00 Kuharska delavnica: Domača sladka kuhinja brez odpadkov (Društvo za zdravo življenje) Prešernov trg
16:00 Otroške delavnice z Društvom prijateljev mladine Koper Prešernov Trg
18:00 Kuharska delavnica: Zavajon (TŠKD sv. Miklavž Graščišče) Prešernov Trg
     
  GORTANOV IN STANIČEV TRG  
13:30 Šavrinke in Šavrini na Sladki Istri Gortanov in Staničev trg
15:00–18:00 Otroške delavnice: Morje Happy Kids Gortanov in Staničev trg
15:00 Kuharski šov: Gorazd Potočnik - Molekularni elementi v sladicah Gortanov in Staničev trg
17:00 Veganska delavnica s Slovenskim veganskim društvom: Tapiokin desert s sadno kremo Gortanov in Staničev trg
     
  TAVERNA  
9:00–19:00 Blaž Habjan: Izdelava sladkih figuric v Deželi čokolade Taverna
     
  TRG PRI UPRAVI ZA POMORSTVO  
14:00–19:00 WineBar Mandrač
14:00 Vodena degustacija in cocktail šov by Cocktail Bar Leon Šotor
16:00 Vinska degustacija: Ekološka kmetija Plahuta Šotor
18:00 Vinska degustacija: Montemoro Šotor
     
  UKMARJEV TRG  
16:00 Sladka otroška predstava: Mizica, pogrni se! (Družinsko gledališče Kolenc) Ukmarjev trg

Petek, 14. september 2018

19:00 Podelitev priznanj in nagrad sodelujočim na sladkih natečajih Sladke Istre 2018 Pokrajinski muzej Koper